تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - بسیج زدایی در دستور كار آمریكا قرار دارد
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

بسیج زدایی در دستور كار آمریكا قرار دارد

بسیج زدایی در دستور كار آمریكا قرار دارد

افراد عضو جنبش‌های مقاومت در جهان اسلام بایستی ابتدا خلع سلاح شده و غیرمسلح شوند، آنگاه از حالت بسیج خارج شده.

آمریكا در پروژه دی‌.دی.‌آر (DDR) علیه جهان اسلام، فرآیند خلع سلاح، بسیج‌زدایی و مقاومت زدایی را در دستور كار خود قرار داده تا انگیره افراد برای پیوستن به نیروهای مقاومت در جامعه را از بین ببرد.
به گزارش فارس، پایگاه اینترنتی اندیشكده یقین در پژوهشی با عنوان "ابعاد پروژه‌ی DDR آمریكا در جهان اسلام "، اهداف و ابعاد این پروژه، فرآیند یكپارچه‌سازی، بسیج‌سازی و مسلح‌سازی گروه‌های مقاومت از یك‌سو، و غیرمسلح‌سازی، بسیج‌زدایی، و بازگرداندن مجدد به جامعه در DDR از سوی آمریكا را از سوی دیگر همراه با امكان توفیق آن مورد بررسی قرار داده است.
پروژه DDR كه مخفف "غیر مسلح سازی " نیروهای مقاومت چریكی، "بسیج زدایی " آنها از حضور در جنبش ‌های مقاومت و "بازگرداندن " آنها به زندگی عادی و غیرچریكی است، یك پروژه امنیتی عمیقاً ضد نظامی با اقدامات عمدتاً غیرنظامی است.
طبق این پروژه آمریكا و سایر قدرت‌های غربی جهان اسلام را اشغال كرده‌اند و از این جهت تقابل مردمی و مقاومت عمومی را بر انگیخته‌اند از این منظر هر كس كه با حضور و اهداف آنها در جهان اسلام مخالفت كند، (بویژه بصورت گرم و مسلحانه) تروریسم قلمداد می‌شود.
در این پروژه افراد عضو جنبش‌های مقاومت در جهان اسلام بایستی ابتدا خلع سلاح شده و غیرمسلح شوند، آنگاه از حالت بسیج خارج شده و دیگر انگیزه‌ای برای پیوستن داوطلبانه به این جنبش‌های مقاومت نداشته باشند و در نهایت با ایجاد شرایط به زندگی عمومی و عادی بازگردانده شوند.
"عباس چگینی " در این پژوهش آورده است: روایت تنازع غرب با جهان اسلام به حمایت از اسرائیل در حمله به كشورهای اسلامی و اشغال آن‌ها محدود نمی‌شود، غرب و بویژه آمریكا از همه توانایی‌ها، امكانات و شیوه‌ها در اسلام‌ستیزی بهره‌برداری می‌كنند، اما همیشه گروه‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی در جهان اسلام وجود دارند كه در برابر آن‌ها مقاومت می‌كنند در حالی‌‌كه گروه‌ها و سازمان‌های دیگری به اشكال مختلف بهانه‌ی حضور آن‌ها را آماده می‌كنند.
در بخش دیگری از این پژوهش آمده است: DDR گروه‌های مقاومت اسلامی و خلع سلاح دولت‌های مقاوم از جمله طرح‌های مطرح و پیگیری شده‌ آمریكا در طرح خاورمیانه بزرگ است كه مقاومت‌زدایی را در سه فاز كلی دنبال می‌كند.
این تحقیق در 4 فصل تنظیم شده و كلیت تحقیق و مفاهیم مورد استفاده و بینادین تحقیق در فصل ترمینولوژی، روش IMA گروه‌های مقاومت و DDR آن‌ها در طرح خاورمیانه بزرگ در فصل متدولوژی، فراگیرسازی و عملیاتی نمودن IMA گروه‌های مقاومت و DDR آن‌ها در موضوع تحقیق در فصل اپیدمیولوژی مورد بررسی قرار گرفته و فصل چهارم به نتیجه‌گیری تحقیق و آزمون فرضیات اختصاص دارد.
در مقدمه این تحقیق آمده است، پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در دوران جنگ سرد و در فضایی خارج از جهان دو قطبی سوسیالیسم شرق و لیبرالیسم كاپیتالیسم غرب، بیداری مسلمانان جهان، به ویژه منطقه خاورمیانه (قلب جهان اسلام) را در پی‌ داشت، نهضت بیداری اسلامی به صورت عمومی نگرش مردم مسلمان را به مسایل جهانی تغییر داد و این امر موجب شكل‌گیری و فعالیت جنبش‌های اجتماعی با ماهیت اسلامی‌ گردید.
در ادامه این مقدمه آمده است: جنبش‌های اجتماعی در كشورها و مناطق درگیر با اشغالگران خارجی با ماهیت اسلامی به صورت جنبش‌های مقاومتی در آمدند كه با استفاده از موازین و عقاید اسلامی به مبارزه پرداختند، جنبش‌های مقاومت اسلامی، در راستای استقلال و آزادی مردم مسلمان منطقه با استبداد داخلی از یك سو و استكبار خارجی از سوی دیگر مبارزه می‌نمایند.
چگینی در این پژوهش مشخصه‌های عمومی این جنبش‌ها را چنین برمی‌شمرد:
- توانمندی اسلام در ساماندهی جوامع؛ اسلام به عنوان الگویی كامل، پاسخگو به نیازهای روز، مسائل و معضلات جوامع و بهترین شیوه برای زندگی معرفی می‌شود.
- غرب‌ستیزی؛ مشخصه‌ای كه در تماس‌های صورت گرفته با غرب، در سه قرن گذشته استكبار را عینیت بخشیده است.
- اسلام عامل حركت جوامع؛ حیات اجتماعی در جوامع اسلامی، متأثر از اسلام بوده و اسلام به عنوان قلب تپنده‌ی جامعه است.
- اسلام مؤثرترین عنصر در بسیج توده‌ها، انسجام بخش و همسو ساز حركت‌های اجتماعی است.
وی در ادامه با تأكید بر اینكه «جنبش‌های مقاومت اسلامی در جذب توده‌ها موفق بودند» نتیجه گرفته است كه این امر مشكلاتی را برای جریان استبداد داخلی و استكبار خارجی در پی داشته است، دولت‌های وابسته به غرب و كشورهای غربی، جنبش‌های مقاومت اسلامی را عاملی بازدارنده در برابر سلطه‌گریشان می‌دانند به همین جهت مقاومت‌زدایی به عنوان استراتژی اصلی آنها در مواجهه با جبنش‌های مقاومت دنبال می‌شود.
این پژوهشگر در بخش دیگری از این تحقیق یادآور شده است: گسترش حضور نیروهای اشغالگر غرب در جهان اسلام (حضور آمریكا و انگلیس و ... در عراق و ناتو در افغانستان) و تداوم اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و تداوم تجاوزات آن رژیم به لبنان موجب تقویت روحیه‌ مبارزاتی جنبش‌های مقاومت شده است.
چگینی می‌افزاید: پیروزی جنبش مقاومت اسلامی لبنان در اخراج اشغالگران صهیونیستی از لبنان در سال 2000 و شكست اسرائیل در جنگ 34 روزه‌ی تابستان 1385 (حرب تموز)، پیروزی جنبش حماس در مواجهه با اشغالگران صهیونیست در سرزمینهای اشغالی و حضور جدی گروههای مقاومت اسلامی در عراق و افغانستان، غرب را به سویی سوق داده كه خلع سلاح، بسیج‌زدایی و بازگرداندن مجدد دنبال نماید.
این پژوهش تأكید دارد كه شورای امنیت به عنوان بازوی پروژه DDR با روش بین‌المللی غرب، قطعنامه‌های 1559 و 1738 و غیره شورای امنیت را در راستای از بین بردن مقاومت در جهان اسلام صادر كرد.
این نویسنده در این پژوهش معتقد است كه روش DDR به عنوان پروژه‌های نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، منطقه‌ جهان اسلام را تحت تأثیر قرار خواهد داد كه شناخت و بررسی آن را ضرورتی انكارناپذیر می‌كند.

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان