تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - حضرت فاطمه چرا زهرا نامیده شد
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

حضرت فاطمه چرا زهرا نامیده شد


حضرت فاطمه(س) چرا زهرا نامیده شدحجت الاسلام عباسعلی عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نماینده مقام معظم رهبری در کمیته همکاری حوزه های علمیه تهران با آموزش و پرورش در گفتگو با مهر در رابطه با ویژگیهای اخلاقی حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: ویژگیهای حضرت زهرا(س) البته بسیار است به این معنا که تمام خوبیهایی که یک انسان بدون توجه به زن بودن و مرد بودن باید داشته باشد، این بانو در خود جمع کرده بود.

وی افزود: نمی توان ویژگی مثبت اخلاقی را تصور کرد که این بانو نداشته باشد از این رو پدر ایشان رسول اکرم(ص) درباره ایشان فرمود دختر من بزرگ بانوی جهانیان از اولین تا آخرین است.

حجت الاسلام عباسعلی اختری تأکید کرد: برای برشمردن ویژگیهای حضرت زهرا(س) باید به این نکته توجه کرد که وی درمقابل خداوند بنده ای به تمام معنای کلمه بود. حضرت فاطمه زهرا هرچه خداوند دستور داده عمل می کرد و هرچه نهی کرده ترک می کرد. از این رو خشم و خشنودی حضرت زهر را مظهر خشم و خشنودی خدا دانسته اند. پیغمبر خدا فرمود خداوند غصب می کند برای غصب فاطمه و خشنود می شود برای خشنودی فاطمه. معنای دقیق این جمله این است که حضرت زهرا خشنودی جز خشنودی خدا و خشمی جز خشم خدا ندارد.

وی با اشاره به دیگر ویژگهای اخلاقی حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا در مقابل پدر بزرگوار خود به عنوان یکی از اعضای امت که باید در پیغمبر خود تسلیم باشد در مقابل پدر خود تسلیم بود، از آنجا که پیامبر فرستاده خدا است، حضرت زهرا همواره بدنبال خشنودی پدر و خشنودی خدا بود.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اظهار داشت: حضرت زهرا در مقابل علی بن ابی طالب در مقابل ولی خود تسلیم بود حضرت زهرا علی را به عنوان ولی و امام خود می شناخت. وی همچنین از علم فوق العاده خدادادی برخوردار بود. در یک ملاقاتی حضرت علی وارد منزل شد، حضرت زهرا فرمود علی بیا نزدیک تا به تو از آنچه گذشته بوده، آنچه در آینده خواهد بود و آنچه در جهان هست خبر دهم. حضرت علی(ع) از پیغمبر (ص) پرسید نور فاطمه از ماست؟ پیامبر فرمود: بله نور فاطمه از ما است.

نماینده مقام معظم رهبری در کمیته همکاری حوزه های علمیه تهران با آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه حضرت زهرا بانوی عابده بود گفت: یکی از عللی که حضرت فاطمه را زهرا به معنای درخشان می نامند این است که موقعی که وی در محراب عبادت می ایستاد جایگاه محراب وی برای فرشتگان می درخشید. هرکس در هر موقعیتی خواستار رسیدن به مقامات معنوی است باید از بندگی و تسلیم بودن حضرت زهرا(س) در مقابل خداوند بیاموزد.

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان