تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - اعتراف سخنگوی وزارت خارجه انگلیس
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

اعتراف سخنگوی وزارت خارجه انگلیس

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اذعان كرد؛
دوران سلطه‎گری غرب در خاورمیانه به‏ سر آمده است

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس به‎ناچار سر تعظیم در برابر بیداری اسلامی در منطقه فرود آورد و برای نخستین بار اعتراف كرد كه دوره سلطه‎گری و قیمومت غرب بر منطقه گذشته است.


به گزارش فارس، "باری مارستون "در مصاحبه اختصاصی با شبكه خبری العالم اعتراف كرد كه دوره سلطه گری و قیمومیت غرب بر ملت های منطقه بسر آمده است و دولت های جدید با سیاست های آمریكا و مواضع آن اختلاف نظر دارند.

وی افزود: داشتن روابطی قوی با كشورهای دموكراتیك، منتخب و دارای اصلاحات ریشه‌ای و فراگیر در منطقه به نفع انگلیس است لذا بدون هرگونه موضع محتاطانه‌ای انقلاب های تونس و مصر را تایید كرد.

مارستون با بیان این كه "انگلیس انتخاباتی را كه جنبش حماس در سال 2006 میلادی در آن به پیروزی رسید، رد نكرد " درعین حال گفت كه "لندن روابط دیپلماتیك با طرف هایی كه صلح را رد " و به ادعای وی "از ابزارهای تروریستی علیه شهروندان استفاده می كنند، نپذیرفت ".جهت مطالعه کامل به ادامه مطلب بروید.

* اعتراف به ورود غیرقانونی هیات مسلح انگلیسی به بنغازی

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس در باره هیات انگلیسی كه انقلابیون لیبی چند روز پیش اعضای آن را در شهر بنغازی دستگیر و سپس آزاد كردند، افزود: این هیاتی اولیه برای بسترسازی به منظور برقراری روابط عادی (طبیعی) بین انگلیس و شورای ملی انتقالی بود كه انگلیس به نوبه خود از نقش آن برای تكوین یك دیدگاه واحد و یكپارچه در قبال آینده لیبی و بستر سازی برای ایجاد یك نظام دموكراتیك واقعی در این كشور استقبال كرد.

مارستون گسیل هیاتی مسلح به بنغازی و ورود غیرقانونی آنها را سوء تفاهم عنوان و نسبت به دستگیری آنان ابراز تاسف و در عین حال اذعان كرد كه این هیات حامل سلاح بوده است اما گفت كه این مسلح بودن به خاطر دشواری اوضاع لیبی بوده و گرنه این هیات، هیاتی دیپلماتیك بود.

وی ابراز امیدواری كرد كه انگلیس هیات دیپلماتیك دیگری درسطحی بالاتر به بنغازی بفرستد.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس اظهار داشت كه كشورش تماس های اولیه با برخی چهره های مخالف لیبی برقرار كرده است زیرا مهم برای انگلیس این است كه دركی از وضعیت موجود و هماهنگی و همكاری به منظور كمك رسانی انسانی در كنار تماس سیاسی وجود داشته باشد.

وی افزود: لندن چشم انتظار برقراری روابط دیپلماتیك در سطح عالی با شورای ملی انتقالی به طور تدریجی و از طریق كانال های معتبر و شناخته شده است.

مارستون هرگونه ارتباط بین منافع اقتصادی انگلیس در لیبی با بحران كنونی این كشور را رد كرد و گفت: لندن خواهان ثبات و صلح در لیبی و از سرگیری روابط دیپلماتیك با دولت آینده بعد از كناره گیری قذافی از قدرت و حل مسایل به شیوه‌ای مسالمت آمیز و گذر آسان به یك نظام دموكراتیك و منتخب مردمی است.

* انگلیس در بحران بی اعتمادی نزد ملت‌ها

وی گفت: بحران بی اعتمادی بین انگلیس با بسیاری از مردم درجهان عرب وجود دارد و لندن از این منظر نمی خواهد هرگونه دخالت مستقیم در امور لیبی یا هر مساله منطقه‌ای دیگری داشته باشد كه به آن مربوط نمی شود بلكه فقط می خواهد گام‌های ضروری برای حفاظت از ملت لیبی بردارد.

مارستون خواهان فعالیت بین المللی موثر در زمینه رسیدگی به وضعیت انسانی در لیبی شد و افزود: اگر فقط نفت برای انگلیس مهم بود می‌توانست از موضع قدافی تا زمانی كه رژیم او سرپا بود، حمایت كند اما اكثریت مردم انگلیس و شهروندان اروپایی امروز این كشتار و نقض حقوق بشر را شاهدند و جهان غرب برای حفاظت از شهروندان لیبی نمی تواند دست روی دست بگذارد.

* قذافی كنترل خود را از دست داده است

مارستون اظهار داشت: نمی خواهم نسبت به قربانیان این درگیری بویژه غیرنظامیان در شهرهای الزاویه، بنغازی، راس لانوف، مصراته و نظایر آن به دیده ترحم نگاه كنم زیرا ما از شجاعت ملت لیبی برای پایداری آنها در برابر رژیم قذافی كه كنترل خود را از دست داده و بی رحمانه با استفاده از تیربار، تانك، هواپیماهای جنگی، استفاده از شبه نظامیان و مزدوران و گردان های خود به جنگ با مردم خود برخاسته است، تقدیر می كنیم.

* امكان دخالت نظامی غرب در لیبی وجود ندارد

وزارت امور خارجه انگلیس وجود هر امكانی درحال حاضر برای هرگونه دخالت نظامی غرب در لیبی را رد كرد و گفت كه انگلیس و برخی كشورهای دیگر امكان ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك لیبی را برای جلوگیری از استفاده رژیم قذافی از هواپیما برای حمله به غیرنظامیان درحال بررسی دارند.

وی افزود: هرگونه دخالت نظامی كه به معنای سرازیر شدن نیروهای خارجی به خاك لیبی برای یكسره كردن كار رژیم قذافی و مقابله با نیروهای تحت امر وی باشد، مردود و غیرقابل قبول است.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس تصریح كرد: درحال حاضر هیچ امكانی برای حمله زمینی به لیبی وجود ندارد و در شرایط كنونی هیچ بحث جدی بین انگلیس و همپیمانانش در این زمینه درجریان نیست.

مارستون انجام چنین كاری را برای جلوگیری از پیچیده شدن مسایل و بحرانی‌تر شدن آن در لیبی بعید دانست و گفت كه چنین مداخله‌ای از سوی اكثریت لیبیایی‌ها قابل قبول نیست و تنها به افزایش دشواری‌ها، رویارویی‌ها و بی ثباتی منجر می‌شود.

*اعمال منطقه پرواز ممنوع بعد از مصوبه شورای امنیت

وی افزود: لازم است كه گام‌های مسئولانه و ضروری برای حفاظت از غیرنظامیان در مناطق مختلف لیبی برداشته شود و انگلیس و فرانسه و سایر كشورها درحال بررسی موضوع ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز لیبی یا هرگونه اقدامی از این دست هستند و چنین گام هایی بعد از صدور قطعنامه مربوط به آن در شورای امنیت قابل اجرا است.

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان