تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - استراتژی سال 90 آمریکا
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

استراتژی سال 90 آمریکا

استراتژی سال 90 آمریکا...؟؟؟؟سناریوی ضد ایرانی آمریكا در سال 90 چیست؟


آنها در پی آن هستند تا در فصل اول سال 90 با گره زدن تحریم‌ها به موج جدید هدفمندی یارانه‌ها مردم را ناراضی جلوه دهند و سپس در فصل چهارم به کودتای مخملی دست بزنند.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار فرماندهی سپاه پاسداران گفت: آمریکا شبکه‌سازی‌‌هایی را از سالها قبل در ایران در نظر داشت و برای ورود به جریان فتنه و استفاده از بستر انتخابات، زیرساخت‌های خود را آماده کرده و برای سازماندهی اغتشاشات برنامه‌ریزی کردند.

جهت روشنگری بیشتر حتما به ادامه مطلب مراجعه نمایید

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس اداره اطلاعات و اخبار فرماندهی سپاه پاسداران عصر امروز در همایش سراسری دادستان‌های کل کشور با اعلام این مطلب افزود: آمریکایی‌ها برای استراتژی‌های قرن 21 خود مطرح کردند که باید آمریکا از رهبری غرب به رهبری کل جهان سوق داده شود و در قرن 21 رهبری جهان به دست آمریکا باشد و برای این امر در اواخر قرن 20 دو پروژه طراحی کردند که پروژه اول در حوزه دهکده جهانی بود و پروژه دوم استراتژی امنیت ملی آمریکا.

وی ادامه داد: پروژه اول در سال 1997 تنظیم شد و پروژه دوم پس از 3 سال فعالیت در سال 2002 به اتمام رسید و در اختیار مسئولان آمریکایی گذاشته شد. آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند که عمده چالش‌هایی که برای تحقق این 2 پروژه مطرح می‌شود در منطقه خاورمیانه، اروپا، شرق آسیا و آسیای میانه است.

حجت‌الاسلام طائب با اشاره به این مطلب که عمده رفع موانع چالش‌ها بر سر موضوع خاورمیانه مطرح می‌شود، گفت: آنها به این نتیجه رسیدند که اگر خاورمیانه قدیم را با برخی کشورها پیوند بزنند می‌توانند خاورمیانه جدید را بسازند و بدین ترتیب قدرت برتر را تحقق بخشیدند.

وی با اشاره به این مطلب که آنها به این نتیجه رسیدند که برای آنکه بتوانند به اهداف خود برسند باید آمریکا را به عنوان مغز جهان مطرح کنند و بر این باورند که مغز برای تداوم حیات خود باید قلب داشته باشد، گفت: آنها معتقدند قلب جدید خلیج فارس است و تا زمانی که قلب را در اختیار نگیرند نمی‌توانند ادامه حیات دهند و مستلزم این امر ساختن ایرانی جدید است و باید مسئله ایران را حل کنند.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار فرماندهی سپاه پاسداران با اشاره به این مطلب که آنها برای رسیدن به این موضوع 3 محور طراحی کردند که عبارت بود از بی‌ثبات سازی کشورهای محور ایران، بی‌ثباتی محیط ایران و سوم بی‌ثباتی نظام حاکم بر ایران گفت: بر این اساس یک تیم 6نفره از استراتژیست‌های آمریکایی با بکارگیری مرکز مطالعات خود طرحی را برای اوباما علیه ایران تدوین کردند.

وی ادامه داد: اطلاعات ما می‌گوید که این طرح توسط دولت آمریکا در متن کار قرار گرفته و با این طرح عناد و دشمنی را دنبال می‌کنند.

طائب با اشاره به این مطلب که آمریکایی‌ها 9 گزینه با نام راهی به سوی ایران تدوین کردند، گفت: 2 گزینه دیپلماتیک، 3 گزینه نظامی، 3 گزینه داخلی و یک گزینه هم محدودسازی و مهار بوده است.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار سپاه پاسداران با اعلام این مطلب که در گزینه دیپلماتیک که دولت آمریکا از ابتدای سال 88 این گزینه را با 2 رویکرد تعامل و اغناء مورد بررسی قرار داد، گفت: در سیاست تعامل چکش و چماق وجود دارد اما در گزینه اغناء خبری از این دو گزینه نیست که دولت اوباما گزینه تعامل را پیش روی خود قرار داد.

طائب افزود: در ابتدای سال 88 که اوباما پیامی به ملت ایران داد امید داشت تا در بستر انتخابات سال 88 به حاکمیت برسد اما رهبر انقلاب این موضوع را افشا کرد و نسبت به آن موضع‌گیری کرد.

وی در تشریح 3 گزینه نظام آمریکا خاطر نشان کرد: ابتدا جنگ تمام عیار آمریکایی مد نظر بود و 2 گزینه دیگر جنگ محدود رژیم صهیونیستی و آمریکا بود اما آنها سیاست جنگ را رد کرده زیرا به این نتیجه رسیدند که اگر به این سمت بروند نیاز دارند که حداقل 2 درصد جمعیت ایران نیرو داشته باشند یعنی یک میلیون و 400 هزار نفر در صورتی که نمی‌توانستند این تعداد را سازماندهی کنند.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار سپاه پاسداران به گزینه‌های محدودسازی اشاره کرد و گفت: آنها بر روی مسئله کودتای مخملی و شورش‌های قومی و جریانی تمرکز کردند اما در کودتای مخملی که هدف اصلی آن براندازی نظام جمهوری اسلامی بود خوشبختانه موفق نشده‌اند.

وی با اشاره به این مطلب که آنها به دنبال ایجاد حکومتی بودند که بیشترین همکاری را با منافع آمریکا داشته باشد، افزود: اینها امیدوار بودند با حرکتی که در انتخابات 88 انجام می‌دهند رفتار جمهوری اسلامی عوض شود.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار فرماندهی سپاه پاسداران به حوزه اطلاعات اشاره کرد و گفت: آنها معتقدند نیازمند اطلاعات دقیقی هستند و آمریکا باید از رهبرانی حمایت کند که توسط افراد امنیتی خریداری نشده باشند. بر این اساس آمریکایی‌ها شبکه‌سازی‌های خود را از سالها قبل در ایران انجام داده‌اند و برای ورود به جریان فتنه و استفاده از بستر انتخابات زیرساخت‌های خود را آماده کردند و برای سازماندهی اغتشاشات برنامه‌ریزی کردند.

طائب به تشکیل شبکه‌ای با عنوان مدافعان حقوق بشر در سال 84 اشاره کرد و ادامه داد: موفق شدیم در ابتدای سال 89 با آنها برخورد کنیم و دریافتیم که طرح آنها اینگونه بوده که سازمان منافقین پس از قرارگیری در لیست گروهک‌های منافق به سفارش آمریکا این شبکه را ایجاد کنند.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار سپاه پاسداران همچنین با اشاره به این مطلب که آمریکایی‌ها در عین حال برای آنکه جریان شورش‌گری خود را ادامه دهند شبکه‌هایی را راه‌اندازی کردند که به برخی از آنها اشراف پیدا کردیم و به زودی با آنها برخورد خواهیم کرد، بیان داشت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند می‌توانند این مسیر را ادامه دهند اما آنچه را که شاهد آن هستیم این است که ریزش‌هایی ایجاد شد و دیگر شبکه‌های سازماندهی داخلی با آنها همراه نشدند.

طائب افزود: امروز آمریکایی‌ها اگر بخواهند فراخوانی بزنند آن فراخوان را توسط رسانه‌های خود می‌زنند و از شبکه‌های داخلی حمایت می‌کنند.
آمریکا پس از شکست در کودتای مخملی سال گذشته به این سمت رفت که با نگاهی قومی و مذهبی در شمال غرب و جنوب شرق کشور وارد شود و امسال نیز استفاده از اسلحه را آغاز کرد و شاهد آن هستیم که سازماندهی خود را در ترورهای هدفمند قرار داده که در این بین هم دانشمندان هسته‌ای را مورد هدف قرار داده و هم سوژه‌هایی را برای اختلافات قومی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در مسئله نظامی آمریکا اول سال 89 اقدام به برگزاری مانورهایی کرد و به این ترتیب می‌خواست قدرت نظامی خود را به رخ بکشد که در این امر موفق نشد و نمونه آن برخورد ایران با زیردریایی بود که قصد عبور از تنگه هرمز داشت.

رئیس اداره اطلاعات و اخبار فرماندهی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه پیش‌بینی مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد خاورمیانه جدید در حال تحقق است، گفت: متأسفانه دشمنان بالاخص آمریکا قصد دارند با ورود خود به اینگونه انقلاب‌ها بر روی این موج‌های به وجود آمده سوار شوند و این انقلاب‌ها را به نفع خود مصادره کنند.

وی در خاتمه سخنان خود به استراتژی سال 90 آمریکا برای ایجاد مشکل در کشورمان اشاره کرد و گفت: آنها در پی آن هستند تا در فصل اول سال 90 با گره زدن تحریم‌ها به موج جدید هدفمندی یارانه‌ها مردم را ناراضی جلوه دهند و سپس در فصل چهارم به کودتای مخملی دست بزنند.

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان