تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - تجلیل از علامه مصباح‌یزدی با اهداء "تندیس عمار"
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

تجلیل از علامه مصباح‌یزدی با اهداء "تندیس عمار"

 تجلیل از علامه مصباح‌یزدی با اهداء "تندیس عمار"

 با برگزاری مراسمی در مدرسه علمیه معصومیه قم از مقام علمی و سیاسی آیت‌الله محمد‌تقی مصباح یزدی تقدیر شد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در این مراسم كه پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله محمد‌تقی مصباح یزدی، آیت‌الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ملكی رئیس مدرسه علمیه معصومیه استادان و طلاب مدرسه علمیه معصومیه استان قم برگزار شد، از مقام علمی و سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی با اهدای تندیس عمار و لوح تقدیری تجلیل شد.

در متن این لوح تقدیر كه توسط آیت‌الله مقتدایی مدیر حوزه علمیه قم به آیت‌الله مصباح یزدی اهدا شد، آمده است: در همیشه تاریخ پروردگار در كنار هر ولی زمان، اولیا و احبایی برای خود اختیار می‌كند كه مصباح راه بشریت قرار گیرند و مردمان با نور ایشان راه را از بیراهه تمیز دهند، كسی می‌تواند مصباح راه باشد كه در صفات كمالیه جامع‌البعاد و تجلی ویژگی‌های الهی بر روی زمین و متجسد در جسم بشری شده است.
در بخش دیگری از این تقدیرنامه آمده است: مصباح راه باید در علم و عمل، سیاست و دیانت، رهبانیت و كیاست در اوج و اشبه‌الناس به اولیا الهی باشد و چنین كسی‌ست كه امیر زمانه در فراق امثال او ناله(این عمار) سر می‌دهد و تو می‌دانی كه مصباح و چراغ نور ایشان را یك ویژگی است و آن سوختن خود است. به بهای روشن شدن طریق برای مردم و این كنایه است از این حقیقت جاودانه كه در كتاب تاریخ حیات بشر همواره غربت و غیرت را قرین هم نگاشته‌اند و آن كه دردمند‌تر برای هدایت بشریت، غریب‌تر، چه آن كه ابوذر تنها زیست و تنها مرد و تنها...
در بخش دیگری از این تقدیرنامه تصریح شده است: و در این زمانه غربت‌آفرین و فتنه‌گون، موهبتی بر این پهنه زمین ارزانی شده كه برای مردمان مصباح راه و برای ولی امر عمار یاسر باشد، مصباح راهی كه در دو وظیفه‌ اساسی برای تحقق تمدن اسلامی كه یكی تولید فكر و دیگری پرورش نیروست علم‌دار و پیشگام‌ بوده است، مصباح راهی كه در عمل خوشه‌چین خرمن یگانگان زمان در معرفت و عرفان چون امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، مرحوم انصاری همدانی(ره) و آیت‌الله بهجت(ره) بوده است.
در بخش دیگری از این تقدیرنامه آمده است: مصباح راهی كه در حوزه سرآمد فلسفه، كلام و فقه و اصول و پرچمدار تحول و تربیت نسل انقلابی برای نظام اسلامی است و مصباح راهی كه در بصیرت برای رهبری، عمار یاسر است كه ندای روشنگری در زمان فتنه سر می‌دهد و در اطاعت از ولایت گوی سبقت را از همگان ربوده است و چه قدر ناتوان است قلم در وصف این مصباح راه و چه قدر حقیر است بشر در تقدیر و سپاس از این عمار زمان و چه كنیم كه ‌«من لم یشكر المخلوق لم یشكر الخالق»

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان