تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - شان نزول 16 آذر، مجاهدت دانشجویان در برابر زیاده خواهی های آمریکا بود
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

شان نزول 16 آذر، مجاهدت دانشجویان در برابر زیاده خواهی های آمریکا بود

آیت الله جنتی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

شان نزول 16 آذر، مجاهدت دانشجویان در برابر زیاده خواهی های آمریکا بود

آیت الله جنتی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبریک شانزده آذر روز دانشجو گفت: شان نزول این روز، مجاهدت دانشجویان در برابر زیاده خواهی های آمریکا بود و امروز نیز بزرگداشت روز دانشجو باید با همین هدف برگزار شود.

به گزارش گروه سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، امام جمعه موقت تهران گفت: 16 آذر روزی بود که دانشجویان در اعتراض به نفوذ آمریکا در کشور به صحنه آمدند و با اعتراض خود پیام ضداستکباری را به جهان مخابره کردند.

آیت الله جنتی گفت: در این روز جمعی از دانشجویان عزیز کشورمان توسط نیروهای آمریکایی و عوامل آنها به خاک و خون کشیده شدند که امروز نیز در سالگرد شهادت آنها خط ضدآمریکایی آنها باید حفظ شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه اصول جنبش های دانشجویی کشورمان همواره ضداستکباری و ضدآمریکایی بوده است، افزود: در 16 آذر دانشجویان عزیز کشورمان باید کاری کنند که شهدای دانشجو از آنها راضی باشند نه آمریکا.

وی از دانشجویان خواست بنابر وظیفه ملی و دینی خود بر خط ضدآمریکایی جنبش دانشجویی پابرجا باشند.

خطیب جمعه تهران با تاکید بر خصومت آمریکا و دیگر کشورهای حامی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: آخرین شیطنت این کشورها را می توان در قطعنامه جدید شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دید.

آیت الله جنتی لبخندزدن به آمریکا را برخلاف خط امام و رهبری دانست و افزود: من اینجا اعلام می کنم که کسی در این مملکت خیال نکند می تواند دشمنی با آمریکا و اسراییل را از دلهای پاک مردم ما خارج کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و عاشورای حسینی گفت: درس بزرگ عاشورا این بود که زیربار ظلم که مصداق بارز امروزآن آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند نرویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، به کشته شدن مسلمانان در یمن اشاره کرد و افزود: امروز دستان همان کسانی را که در تجاوز و کشتار فلسطینیان دست داشتند می توان در مسئله یمن مشاهده کرد.

آیت الله جنتی ادامه داد: متاسفانه عربستان سعودی که در قبال کشتار مردم فلسطین همواره سکوت اختیار کرده بود اکنون در ماه حرام و در یک کشور مسلمان، زن و کودک یمنی را برای خوش خدمتی کردن به آمریکا می کشد.

دبیر شورای نگهبان گفت: معلوم نیست سران سعودی در قبال این کشتار در انتظار چه پاداشی از سوی آمریکا هستند.

خطیب جمعه تهران به کسانی که در کشور به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق هستند و نسبت به اسلام و نظام خیانت می کنند، هشدار داد: مگر شما از سرنوشت صدام، منافقین، بنی صدر و دیگرانی که با امام و رهبری، نظام و مردم همیشه در صحنه، در سی سال گذشته درافتاده اند درس نگرفته اید؟

آیت الله جنتی افزود: اکنون که نظام در کوران حوادث، آبدیده شده است و دسیسه ظالمان به خودشان برگشته است عده ای در کشور با دیکته ای که آمریکا به آنها داده است ، قصد براندازی نرم و شیطنت دارند اما به آنها می گویم از آنچه بر سر بدخواهان نظام آمده درس عبرت بگیرید.

خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه جنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی برای هر قدرتی گران تمام می شود، گفت: عده ای دیروز در صف خط امام بودند اما امروز اگرچه چنین ادعایی دارند اما با دشمن همراهی می کنند و صف خود را جدا کرده اند.

امام جمعه موقت تهران ملاک را وضع حال افراد دانست و افزود: چگونه ممکن است کسی خود را در خط امام بداند اما در جهت ایجاد تفرقه میان جامعه اسلامی گام بردارد، اگر امام را قبول داریم مگر جز این است که خط امام در جهت وحدت جهان اسلام بود.

آیت الله جنتی اضافه کرد: بزرگترین گناه، امروز ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و ملاک پیرو خط امام بودن نیز چیزی جز تلاش در جهت ایجاد وحدت در نظام اسلامی نیست.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به پشت سرگذاشتن هفته بسیج گفت: بسیج شجره طیبه و منجی کشور در مقاطع حساس و سرنوشت ساز است و هیچ کس نمی تواند دلاورمردی های بسیجیان را در طول هشت سال دفاع مقدس که باعث پیروزی جبهه اسلام شد از یاد ببرد.

خطیب جمعه تهران ضمن تاکید بر فعالیت های گسترده بسیج در صحنه های مختلف کشور افزود: امروز از عرصه علم و فناوری و سازندگی گرفته تا دیگر خدماتی که مردم به آن نیاز دارند دست توانمند بسیج را می توان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: ارج و منزلت بسیج به حدی است که امام راحل بوسه زدن بر دست بسیجی را افتخار می دانست و رهبر معظم انقلاب نیز همواره چفیه ای را به نیت بسیجیان به همراه دارد.

آیت الله جنتی با انتقاد از کسانی که به بسیجیان بی احترامی می کنند گفت: اینکه برخی می گویند بسیج نباید در مسایل سیاسی دخالت کند حرف بی پایه ای است چرا که مسلمان نمی تواند نسبت به مسایل سیاسی بی تفاوت باشد.

امام جمعه موقت تهران بسیجی را سرباز آماده باش اسلام و نظام اسلامی دانست و افزود: اگر دخالت نکردن بسیج در مسایل سیاسی به این معناست که بسیجی در صحنه های دفاع از نظام حاضر نشود این با روحیه بسیج سازگار نیست.

آیت الله جنتی با اشاره به روز مجلس به نمایندگان مردم در مجلس توصیه کرد همواره شهیدمدرس را الگوی خود قرار دهند و خدمت به مردم را مهمترین وظیفه خود بدانند./

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان