تبلیغات
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت - ماهیت ضد استکباری از 16 آذر پاک نمی‌شود
ســربـــــاز جــــان بـــر کــف ولایــــت
آنهایی که تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند و زنده بمیرند، مرده های خاموش و پلید تاریخند.

لینک دوستان

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکهای مهم

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Google PageRank Checker

ماهیت ضد استکباری از 16 آذر پاک نمی‌شود

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی درآستانه روز دانشجو تأکید‌ کردند
ماهیت ضد استکباری از 16 آذر پاک نمی‌شود

روز 16 آذر بیانگر حقیقت تلاش بی وقفه دانشجویان برای مبارزه با استکبار می باشد.

روز 16 آذر و علل ثبت این روز در تاریخ کشورمان که در تمامی این سال‌ها به عنوان روز دانشجو نام‌گذاری شده است، بیانگر حقیقت تلاش بی وقفه دانشجویان برای مبارزه با استکبار می باشد. این تلاش که با آرمان مبارزه با استکبار و استبداد دست‌نشانده رژیم پهلوی قرین بود، این روزها از سوی برخی از جریان‌ها به هدفی جهت استحاله جنبش دانشجویی تبدیل شده است.
منحرف ساختن ذات و ماهیت این روز از مبارزه با استکبار و تعیین مصداق‌های دیکتاتورگونه برای آن به نام استبداد از جمله مواردی است که این روزها از سوی این جریان دنبال می‌شود. بی‌تردید اینان قصد دارند حرکتی را که جنبش دانشجویی طی سالیان با بصیرت پیموده به نیات قدرت‌طلبانه خود آلوده و ماهی توهمات خود را در دریای بصیرت این جنبش رها سازند.
بی‌تردید، دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و آگاه جامعه نه تنها در دوران انقلاب با بینش و آگاهی نقش بسزایی در به ثمر رساندن این پیروزی داشتند، بلکه پس از انقلاب نیز با حضور در صحنه‌های حساس نظیر دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی بیانگر این حقیقت بودند که قشر دانشجو قشری موقعیت‌شناس و فراحزبی است. بی‌شک دانشجویان بارها بصیرت و شعور سیاسی خود را با درگیر نشدن در جریان‌های التقاطی و شناخت دشمن به رخ گروه‌ها و جریانات مختلف کشیده‌اند و قطعاً این قشر فرهیخته در آینده نیز این قابلیت فراحزبی خود را حفظ خواهد کرد.
در همین راستا، خبرنگار جوان گفت‌وگویی با فعالان دانشجویی انجام داده و در خصوص نقش جنبش دانشجویی در روز 16 آذر نظرات آنها را جویا شده است.
کسانی که دانشگاه را آرام نمی‌خواهند، پیشرفت را نمی‌خواهند
علیرضا آرانی‌نژاد، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به ریزش شدید نیروها درفرقه سبز اموی گفت: با بروز وقایع اخیر در سطح کشور و درک این مطلب از سوی افراد مختلف که برخی جریانات قصد سوء‌استفاده از آنها را دارند، رفته رفته از جمعیت و هواداران فرقه سبز کاسته شد. به همین خاطر این فرقه از تمام توان برای احیای نیروی از دست رفته خود استفاده می‌کند و در این راستا روز 16 آذر اهمیت ویژه‌ای برای این جریان خواهد داشت.
وی با بیان اینکه این فرقه درصدد آن است که آبروی رفته را دوباره به دست آورد، افزود: به همین خاطر این جماعت قصد دارند که با سوءاستفاده از احساسات افراد، دست به تنش‌آفرینی زده و برنامه دانشجویی را به خیابان آورده و به نوعی همان اهداف قبلی را دنبال کنند. آرانی‌نژاد با اشاره به جهش‌های علمی کشور طی چند سال اخیر افزود: جهش‌های علمی تنها در سایه آرامش در دانشگاه‌ها مقدور است و دشمن این موضوع را به خوبی فهمیده و تلاش می‌کند با ایجاد ناآرامی در دانشگاه‌ها در فعالیت‌های علمی کشور اختلال ایجاد کند. درحقیقت کسانی که دانشگاه‌ها را آرام نمی‌خواهند، تلاششان برای ایجاد سد برای پیشرفت علمی و توسعه کشور است.
وی از دانشجویان خواست که اجازه ندهند جریان شکست خورده انتخابات، برنامه‌هایش را در دانشگاه پیاده کند. آرانی‌نژاد با بیان اینکه دانشجویان باید با بصیرت و هوشیاری کامل با قضایا روبه‌رو شوند، اظهار کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، کرسی‌های آزاداندیشی و فضای نقد باید در دانشگاه‌ها ایجاد شود تا مسائل در جهت ارتقای بصیرت دانشجویان به صورت علمی حل شود.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان تأکید‌ کرد: در16 آذر هر نوع حرکتی که در جهت تضعیف نظام صورت گیرد را به شدت محکوم می‌کنیم و از دانشجویان می‌خواهیم که با بصیرت در این مسیر حرکت کنند و مراقب باشند که دیگران از آنها سوءاستفاده نکنند.
کرسی‌های آزاد اندیشی خواسته اصلی دانشجویان است
مهدی عباسی‌مهر، دبیر دفتر تحکیم وحدت نیز در همین ارتباط به خبرنگار «جوان» گفت: بحث اصلی در دانشگاه پیگیری کرسی‌های آزاداندیشی و ارزش‌های انقلابی و تولید علم است و اگر این فعالیت‌ها ادامه یابد شاهد خواهیم بود که بصیرت دانشجویان افزوده می‌شود و در مقابل اقلیت اغتشاشگر می‌ایستند.
وی تأکید‌ کرد: نیروهای انقلابی نباید به قضایای موجود در جامعه بی‌توجه شوند و در واقع رویارویی با این مسائل و پاسخ به شبهات باید وجود داشته باشد، طوری که این جبهه یک‌سویه نباشد.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلمان در مقابله با جنگ نرم باید مقتدرانه وارد صحنه شوند، اظهار کرد: نقش آمریکا ‌و انگلیس و خیانت‌ها و جنایات آنها برای همه کاملاً متجلی شده و غرب برای نسل سوم برنامه‌ریزی کرده و در واقع اساس و ماهیت جنگ نرم نیز همین است.
عباسی مهر ادامه داد: در انتخابات اخیر دست انگلیس و آمریکا ‌رو شد و ثابت کردند که هنوز ماهیت امپریالیستی دارند. بنابراین روشن شدن چهره واقعی غرب برای نسل سوم یکی از ‌مهم‌تر‌ین نتایج حوادث بعد از انتخابات بود.
این فعال دانشجویی یادآور شد: فضای دانشگاه‌ها در چند ماه اخیر به سمت کرسی‌های آزاداندیشی در جهت ارتقای بصیرت دانشجویان بوده و این بصیرت نیز در فاصله‌گیری دانشجویان از عده‌ای افراط‌گرا خود را نشان می‌دهد.
عباسی‌مهر خاطرنشان کرد: 16 آذر نماد مقابله با امپریالیسم و استکبار است نه نمادی برای آسیب زدن به یک نظام که البته دانشجویان انقلابی این اجازه را به گروهک‌ها نخواهند داد و اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد، تشکل‌ها و جنبش دانشجویی آخرین پایگاه‌‌های آنان را جمع خواهند کرد.
16 آذر نقطه‌ای مبارک برای راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی
فاطمه شجاعی، مسؤول کارگروه حوزه زنان در مرکز مطالعات استراتژیک جنبش دانشجویی مسلمان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه جوان با تأکید‌ بر تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها گفت: این فعالیت یکی از بهترین راه‌های ارتقای بصیرت دانشجویان است و جنبش دانشجویی باید متولی این کرسی‌ها باشد. وی با بیان اینکه دشمن دست از سر این مملکت برنمی‌دارد و ما نباید فرصت به دست دشمن بدهیم، تصریح کرد: 16 آذر امسال باید مثل سال‌های گذشته در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها با شور و حال خاصی برگزار شود و فضای منطقی در دانشگاه حفظ شود.
وی 16 آذر را نقطه مبارکی برای راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه عنوان کرد و افزود: باید قشر خاکستری را از طریق کرسی‌های آزاداندیشی آگاهی دهیم و از تقویت جبهه باطل جلوگیری کنیم. شجاعی ادامه داد: تجربه چندین ساله جمهوری اسلامی ایران نشان داده که عده‌ای خاص مخالف پیشرفت ایران هستند و حوادث بعد از انتخابات نیز در این حیطه می‌گنجد و دست دشمنانی چون آمریکا ‌و انگلیس برای چندمین بار رو شد.
وی تصریح کرد: اگر در 16 آذر اتفاقی رخ دهد، هیچ ارتباطی با جنبش دانشجویی ندارد و جنبش دانشجویی از همان ابتدا با بی‌قانونی فرقه سبز مخالف بوده است، چرا که این جنبش همواره ماهیت ضداستکباری و ضدآمریکایی داشته و خواهد داشت.
وی به کودتا 28 مرداد سال 32 و سفر ریچارد نیکسون به ایران اشاره کرد و افزود: دانشجوی امروز دشمن‌شناسی را سرلوحه فعالیت‌های دانشجویی خود قرار داده و همچون دانشجویان سال 1332، 16 آذر امسال را براساس روحیه ضداستکباری و ضدآمریکایی جشن خواهد گرفت تا در ادامه این مسیر نورانی از کودتایی دیگر جلوگیری کند.

درباره وبلاگ

انسان در برابر انواع جبرهای هستی برانداز و ویرانگر، در نبرد جاوید شکوه و عظمت می یابد و در صلح تحمیلی ننگین و سکون مرگبار و آرامش عفونت انگیز از میان می رود.
مدیر وبلاگ : نادر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما چه نمره ای را به این وبلاگ میدهید؟


نویسندگان